آموزش وردپرسوردپرس

8 تا از بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس

اکثر وب سایت ها در مورد تصاویر کم نمی گذارند. یک پست وبلاگ تنها می تواند ده ها عکس و عکس از صفحه داشته باشد ، زیرا رسانه باعث جذابیت و اسکن محتوای بیشتر می شود. با این حال ، هرچه تصاویر بیشتری به هر صفحه اضافه کنید ، بارگیری آن ممکن است بیشتر طول بکشد. در اینجاست که یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس با کیفیت می تواند به شما کمک کند.

این نوع ابزار تصاویر شما را می گیرد و آنها را “بهینه” می کند تا فضای کمتری اشغال کنند. در این مقاله ، بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس را بررسی خواهیم کرد. ما آنها را براساس مجموعه ویژگی ها ، رتبه بندی و بررسی ها ، تاریخچه بروزرسانی و قیمت گذاری آنها انتخاب کرده ایم.

بهینه سازی تصویر وردپرس

افزونه EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer یکی از قدرتمندترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس است که می توانید استفاده کنید. هنگامی که این ابزار را فعال کنید ، به طور خودکار تصاویر جدیدی را که در وب سایت خود بارگذاری می کنید فشرده می کند.

همچنین می توانید از Bulk Optimizer آن برای فشرده سازی تصاویر موجود در کتابخانه رسانه سایت خود استفاده کنید:

افزونه EWWW Image Optimizer

با استفاده از افزونه EWWW Image Optimizer ، می توانید تصاویر را هنگام بارگذاری به طور خودکار تغییر اندازه دهید و برای صرفه جویی در فضا ، فراداده ها را از پرونده های رسانه ای خود حذف کنید. این افزونه همچنین دارای قابلیت بارگذاری تنبل است و به شما امکان می دهد فایلهای تصویری را برای افزایش نسبت فشرده سازی به قالب WebP تبدیل کنید.

نسخه رایگان EWWW Image Optimizer تصاویر موجود در سرور شما را فشرده می کند و محدودیتی در اندازه فایل ندارد. همچنین می توانید نسخه برتر افزونه را انتخاب کنید ، که از سرویس ابری برای بهینه سازی تصویر وردپرس استفاده می کند و دارای نسبت فشرده سازی بالاتر است.

ویژگی های کلیدی

 • هنگام بارگذاری فایل های تصویری در وب سایت خود ، آنها را فشرده کنید
 • فایل های موجود را در کتابخانه رسانه خود بهینه کنید
 • تغییر اندازه خودکار تصاویر جدید
 • بارگذاری تنبل را فعال کنید
 • تبدیل تصاویر به WebP

EWWW Image Optimize برای شما مناسب است اگر سرور میزبانی سایت شما می تواند بار اضافی ناشی از وظایف فشرده سازی تصویر را تحمل کند. این مشکلی نخواهد بود مگر اینکه از یک برنامه میزبانی مشترک بسیار اساسی استفاده کنید یا به طور منظم صدها تصویر را در وب سایت خود بارگذاری کنید.

قیمت: رایگان ، با نسخه برتر با قیمت 7 دلار در ماه در دسترس است

افزونه WP Smush

بهینه سازی تصویر وردپرس با افزونه WP Smush

WP Smush بخشی از افزونه های WPMU DEV است. این ابزار خاص شما را قادر می سازد تصاویر را پس از بارگذاری در وب سایت خود بهینه کنید. درست مانند انتخاب قبلی ما ، WP Smush شامل گزینه بهینه سازی انبوه (حداکثر 50 تصویر در یک بار) برای فشرده سازی تصاویر موجود است.

آنچه در مورد WP Smush بسیار برجسته است رابط کاربری (UI) آن است. مانند اکثر افزونه های WPMU DEV ، صفحه نمایش زیبا و قابل فهم است:

WP Smush همچنین دارای قابلیت تغییر اندازه و تنبلی است. بعلاوه ، می توانید پس از بارگذاری پرونده های جدید ، افزونه را برای لغو فراداده های تصویر پیکربندی کنید.

این افزونه خاص از تصاویر تا 5 مگابایت پشتیبانی می کند. اگر می خواهید این محدودیت را پشت سر بگذارید ، باید از نسخه برتر استفاده کنید که به شما امکان می دهد یک شبکه تحویل محتوا (CDN) را برای زمان بارگیری سریعتر نیز ادغام کنید.

ویژگی های کلیدی

 • پس از بارگذاری پرونده های تصویری ، آنها را به صورت خودکار بهینه کنید (حداکثر 5 مگابایت)
 • تصاویر موجود در Media Library خود را فشرده کنید (حداکثر 50 پرونده همزمان)
 • ابرداده را از پرونده های تصویری خود پاک کنید
 • با بارگذاری تصاویر ، اندازه آنها را به طور خودکار تغییر دهید
 • بارگذاری تنبل را فعال کنید
 • اسموش برای شما مناسب است اگر …

regularly شما به طور منظم از پرونده های تصویری بالای 5 مگابایت استفاده نمی کنید. این افزونه کاربرترین رابط کاربری را که در میان افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس پیدا خواهید کرد ، ارائه می دهد. ما همچنین افزونه اسموش را با قالب وردپرس دیوی آزمایش کرده ایم و این دو ترکیب فوق العاده ای را ایجاد می کنند.

قیمت: رایگان ، با نسخه برتر با شروع از 6 دلار در ماه

افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer شما را قادر می سازد تصاویر و فایل های PDF را به صورت خودکار بهینه سازی کرده و همچنین تصاویر را به اندازه مناسب تغییر دهید. اگرچه این یک پیشنهاد استاندارد است ، اما یکی از ویژگی های جدید این افزونه انتخاب بین فشرده سازی بدون ضرر ، فقدان و براق است.

تعداد کمی از افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس فشرده سازی براق را ارائه می دهند. از نقطه نظر فنی ، یک زمینه میانی را بین انواع فشرده سازی بدون فقدان و فقدان فراهم می کند:

ShortPixel Image Optimizer همچنین به شما امکان می دهد از پرونده های تصویری اصلی خود پس از بهینه سازی ، پشتیبان تهیه کنید. این می تواند به شما کمک کند فراداده ها را از تصاویر حذف کنید و بعد از فرآیند بارگذاری ، به طور خودکار اندازه آنها را تغییر دهید. علاوه بر این ، این افزونه می تواند به صورت خودکار فایل های PNG را به JPEG تبدیل کند و همچنین تصاویر و تصاویر کوچک Retina را بهینه کند.

با وجود تمام قابلیت های پیشرفته آن ، استفاده از ShortPixel چند نکته منفی دارد. ابتدا ، این افزونه شما را ملزم می کند تا آدرس ایمیل خود را به اشتراک بگذارید تا یک کلید API برای فعال سازی دریافت کنید. دوم ، نسخه رایگان افزونه شما را به 100 بهینه سازی تصویر وردپرس در ماه محدود می کند ، که ممکن است برای برخی از کاربران کافی نباشد.

ویژگی های کلیدی

 • فشرده سازی خودکار تصاویر جدید در وب سایت شما (حداکثر 100 عکس در ماه)
 • برای فشرده سازی تصاویر موجود از بهینه سازی انبوه استفاده کنید
 • فشرده سازی بدون ضرر ، ضرر و براق را انتخاب کنید
 • قبل از فشرده سازی از تصاویر خود پشتیبان تهیه کنید
 • فراداده را از پرونده های تصویری حذف کنید
 • تغییر اندازه خودکار تصاویر
 • فایل های PNG را به JPEG تبدیل کنید
 • تصاویر و تصاویر کوچک شبکیه چشم را بهینه کنید

ShortPixel Image Optimizer برای شما مناسب است اگر شما می توانید با محدودیت 100 بهینه سازی تصویر در ماه کار کنید ، یا هزینه نسخه پریمیوم افزونه را پرداخت کنید. از نظر ویژگی ها ، ShortPixel Image Optimizer عملکرد بیشتری نسبت به اکثر افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس ارائه می دهد.

قیمت: رایگان ، با نسخه ممتاز موجود با شروع با قیمت 4.99 دلار در ماه

افزونه Compress JPEG & PNG Images

افزونه Compress JPEG & PNG Images

Compress JPEG & PNG Images ابزاری ساده برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس است. به طور پیشفرض ، این افزونه با استفاده از یک روش عالی تصاویر را به صورت تهاجمی فشرده می کند. به شما امکان می دهد تصاویر را به صورت خودکار تغییر اندازه دهید و هر سایزی را که وردپرس هنگام بارگذاری پرونده های جدید تولید می کند فشرده کنید:

یک نکته منفی استفاده از Compress JPEG & PNG این است که برای دریافت کلید API باید در یک حساب Tinify رایگان ثبت نام کنید. به علاوه ، این سرویس شما را به 500 بهینه سازی تصویر رایگان در ماه محدود می کند. هر اندازه تصویر اضافی که می خواهید فشرده شود ، شکاف دیگری را اشغال می کند.

ویژگی های کلیدی

 • تصاویر را هنگام بارگذاری در وردپرس یا پس زمینه پس از حضور در سرور خود ، بهینه کنید
 • تغییر اندازه تصاویر به صورت خودکار

فشرده سازی تصاویر JPEG و PNG برای شما مناسب است اگر شما یک افزونه بدون دردسر می خواهید که تصاویر را به صورت تهاجمی بهینه کند. از نظر ما ، پرونده هایی که تصاویر JPEG و PNG را فشرده می کنند برای بیشتر اهداف عالی هستند.

قیمت: رایگان ، با برنامه های حق بیمه با شروع از 25 دلار در سال

افزونه Robin Image Optimizer

افزونه Robin Image Optimizer

Robin Image Optimizer به شما امکان می دهد تصاویر وردپرس را با استفاده از چندین گزینه سرور شخص ثالث بهینه کنید. این افزونه می تواند به شما کمک کند تصاویر را به صورت انبوه فشرده کنید ، یا هنگام آپلود فایل های جدید در وردپرس ، آنها را بهینه کنید.

در هر صورت ، باید انتخاب کنید که آیا از یک سرور رایگان که اندازه تصویر را به 5 مگابایت محدود می کند یا از گزینه دوم که روی سیستم اعتباری کار می کند (با 300 بهینه سازی رایگان در ماه) استفاده کنید:

این افزونه همچنین به شما امکان می دهد از بین چندین حالت فشرده سازی ، از جمله گزینه های بدون ضرر ، ضرر ، “زیاد” و سفارشی یکی را انتخاب کنید. Robin Image Optimizer شامل یک ویژگی است که به شما امکان می دهد قبل از بهینه سازی تصاویر، پشتیبان تهیه کنید و همچنین می توانید از افزونه برای حذف فراداده از پرونده های رسانه خود استفاده کنید. سرانجام ، این یک ویژگی مفید ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بهینه سازی تصاویر را در پس زمینه برنامه ریزی کنید.

ویژگی های کلیدی

 • از چند نوع فشرده سازی تصویر انتخاب کنید
 • پس از بارگذاری تصاویر ، آنها را به طور خودکار بهینه کنید
 • برای مدیریت بهینه سازی تصویر ، از بین چندین سرور انتخاب کنید
 • قبل از بهینه سازی ، از پرونده های تصویری خود پشتیبان تهیه کنید
 • برنامه ریزی بهینه سازی تصاویر برای اجرا در پس زمینه

Robin Image Optimizer برای شما مناسب است اگر شما می خواهید کنترل کاملی بر جامع بودن افزونه بهینه سازی تصویر وردپرس خود داشته باشید. Robin Image Optimizer همچنین ترکیبی جالب از ویژگی های رایگان را ارائه می دهد ، از جمله اینکه شما را قادر می سازد بین سرورها یکی را انتخاب کنید.

قیمت: رایگان ، با نسخه برتر با قیمت 39 دلار در سال در دسترس است

افزونه reSmush.it

افزونه reSmush.it

اگر به دنبال یک افزونه فشرده سازی تصویر WordPress plug-and-play هستید ، reSmush.it باید یکی از گزینه های برتر شما باشد. این افزونه بلافاصله بعد از فعال سازی ، بهینه سازی خودکار تصویر را امکان پذیر می کند و فقط شامل تعداد اندکی تنظیمات است. در این میان ، شما می توانید کیفیت تصویر را اصلاح کنید ، گزارش ها را فعال کنید ، فراداده ها را حفظ کنید و پشتیبان های تصویر را ذخیره نکنید:

reSmush.it همچنین به شما امکان می دهد برای بهینه سازی تصویر برای اجرا در پس زمینه برنامه ریزی کنید. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این افزونه فقط می تواند پرونده ها را تا 5 مگابایت بهینه کند. جدا از آن ، می توانید بدون محدودیت از آن استفاده کنید.

ویژگی های کلیدی

 • تصاویر را پس از بارگذاری در وردپرس به طور خودکار بهینه کنید
 • بهینه سازی تصویر را از قبل برنامه ریزی کنید
 • فراداده تصویر را حفظ یا حذف کنید
 • قبل از بهینه سازی ، از تصاویر خود پشتیبان تهیه کنید

reSmush.it برای شما مناسب است اگر می خواهید از یک افزونه بهینه سازی تصویر بدون دردسر استفاده کنید. تنها نقطه ضعف reSmush.it محدودیت اندازه پرونده تصویر 5 مگابایتی آن است.

قیمت : رایگان

افزونه WP-Optimize

افزونه WP-Optimize

WP-Optimize چیزی فراتر از یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس است. این افزونه همچنین شامل ابزارهایی است که به شما امکان می دهد پایگاه داده خود را تمیز کنید ، تنظیمات ذخیره خود را تغییر دهید و اسکریپت ها را کوچک کنید. به طور خلاصه ، این یک راه حل همه در یک برای بهینه سازی تصویر وردپرس است.

وقتی نوبت بهینه سازی تصویر می رسد ، این افزونه برای فشرده سازی تصاویر شما به موتور reSmush.it متکی است. می توانید تصاویر جدید را پس از بارگذاری به طور خودکار بهینه کنید یا فایل ها را از کتابخانه رسانه خود فشرده کنید:

WP-Optimize به شما امکان کنترل کامل تنظیمات بهینه سازی تصویر را می دهد. با این حال ، گزینه ای برای فشرده سازی پرونده های موجود به صورت انبوه وجود ندارد ، بنابراین بهترین گزینه برای وب سایت های جدید است.

ویژگی های کلیدی

 • تصاویر را پس از بارگذاری در وردپرس به طور خودکار بهینه کنید
 • تصاویر را از کتابخانه رسانه خود فشرده کنید
 • پایگاه داده وردپرس خود را بهینه کنید
 • تنظیمات ذخیره وب سایت خود را پیکربندی کنید
 • اسکریپت های وب سایت خود را کوچک کنید

WP-Optimize برای شما مناسب است اگر شما یک راه حل بهینه سازی عملکرد برای همه وب سایت خود می خواهید. WP-Optimize به شما کمک می کند با استفاده از یک افزونه ، چندین وظیفه اصلی را برطرف کنید. با این حال ، اگر سرعت وب سایت شما از قبل زیاد است ، بهتر است از یک افزونه اختصاصی فشرده سازی تصویر استفاده کنید.

قیمت: رایگان ، با نسخه برتر با قیمت 39 دلار در سال در دسترس است

افزونه Image Optimizer by 10web

افزونه Image Optimizer by 10web

افزونه Image Optimizer by 10Web به شما امکان انتخاب حالت پیکربندی “آسان” و “پیشرفته” را می دهد. حالت آسان شما را قادر می سازد نوع فشرده سازی را برای تصاویر اعمال کنید و اینکه آیا آنها را به صورت خودکار بهینه کنید.

اگر به تنظیمات پیشرفته افزونه وارد شوید ، می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید فراداده را از تصاویر حذف کنید ، برای پرونده های رسانه خود پشتیبان ایجاد کنید و حتی اندازه آنها را تغییر دهید:

یک نکته منفی استفاده از این افزونه این است که شما را به 100 بهینه سازی تصویر در ماه محدود می کند. با این حال ، این گزینه شامل گزینه ای است که به شما امکان می دهد تصاویر کوچکتر از اندازه تنظیم شده را از بهینه سازی حذف کنید. این بدان معناست که می توانید از استفاده از سهمیه تصویر خود برای پرونده هایی که نیازی به فشرده سازی ندارند جلوگیری کنید.

ویژگی های کلیدی

 • بهینه سازی تصاویر پس از بارگذاری تصاویر (حداکثر 100 تصویر در ماه)
 • تصاویر را به صورت انبوه در کتابخانه رسانه خود بهینه کنید
 • بعد از بارگذاری تصاویر ، اندازه آنها را تغییر دهید
 • فراداده را از پرونده های تصویری خود حذف کنید
 • از پرونده های تصویری خود پشتیبان تهیه کنید
 • تصاویر کوچکتر را از بهینه سازی حذف کنید

Image Optimizer توسط 10web برای شما مناسب است اگر شما چیزی را می خواهید که به همان اندازه که می توانید قابل تنظیم باشد و محدودیت 100 تصویر در ماه را ندارید.

قیمت: رایگان ، با نسخه ممتاز موجود به عنوان بخشی از خدمات 10Web یا بسته نرم افزاری با قیمت 85 دلار

نتیجه

در مورد افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس گزینه های زیادی وجود دارد. اکثر ابزارها بهینه سازی تصویر را به صورت خودکار ارائه می دهند ، اما در بسیاری از موارد ، با چند هشدار همراه است. با افزونه های رایگان ، اغلب محدودیت در تعداد تصاویر برای بهینه سازی یا حداکثر اندازه پرونده برای فشرده سازی وجود دارد.

با توجه به این نکته ، بهترین پیشنهادات ما برای افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس ، EWWW Image Optimizer و WP Smush است. هر دو ابزار طیف گسترده ای از گزینه های بهینه سازی و فقط چند محدودیت را در مورد WP Smush به طور خاص ارائه می دهند. هر یک از افزونه ها می توانند شما را با یک راه حل پایدار و طولانی مدت برای بهینه سازی سریع سریع کنند.

اگر با نصب افزونه وردپرس آشنایی ندارید میتوانید آموزش نحوه نصب افزونه بر روی هاست سی پنل را مشاهده نمایید.

آیا در مورد استفاده از کدام افزونه بهینه سازی تصویر وردپرس سوالی دارید؟ بیایید در مورد آنها در بخش نظرات زیر صحبت کنیم!

زهرا قادرپناه

فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات، علاقمند به وردپرس :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا