آموزش وردپرسوردپرس

چگونه تنظیمات عمومی وردپرس خود را پیکربندی کنیم

در این مقاله از وبلاگ آموزشی دموتم ، ما تنظیمات موجود در بخش تنظیمات عمومی وردپرس یا setting را مرحله به مرحله بررسی خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه هر یک را برای بهترین نتیجه تنظیم کنید. یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بخش تنظیمات آن است.
بیایید شروع کنیم!

مقدمه ای بر تنظیمات عمومی وردپرس

بخش تنظیمات وردپرس به دسته های مختلف تقسیم میشود که در هر قسمت یک بخش را بررسی خواهیم کرد.

 • تنظیمات عمومی
 • تنظیمات نوشتن
 • تنظیمات خواندن
 • تنظیمات گفتگو 
 • تنظیمات رسانه 
 • تنظیمات پیوند یکتا

برخلاف سایر صفحات تنظیمات در وردپرس ، که معمولاً بر روی یک دسته خاص متمرکز هستند ، بخش تنظیمات عمومی شامل مجموعه ای وسیع از گزینه ها برای جنبه های اساسی سایت شما ، مانند قالب تاریخ ، منطقه زمانی ، عنوان سایت و زبان است.
اگرچه به نظر می رسد که این صفحه محل تنظیماتی است که خانه دیگری ندارند ، اما در واقع برای عملکرد ، امنیت و تجربه کاربر (UX) سایت شما بسیار مهم هستند.

از پیشخوان وردپرس خود با رفتن به بخش تنظیمات (1) عمومی (2) می توانید  به این گزینه ها دسترسی پیدا کنید:

تنظیمات عمومی وردپرس

بسیاری از گزینه ها در اینجا ساده هستند در این بخش ، هر یک از گزینه ها را مرور خواهیم کرد ، توضیح می دهیم که چه کاری انجام می دهد و نکات مربوط به پیکربندی را ارائه می دهیم.

چگونه تنظیمات عمومی وردپرس خود را پیکربندی کنیم

در صفحه تنظیمات عمومی وردپرس 12 گزینه وجود دارد که می توان آنها را تقریباً به پنج نوع مختلف تقسیم کرد. در بخش های بعدی ، آنها را کاوش خواهیم کرد و نحوه پیکربندی آنها را برای سایت شما توضیح خواهیم داد.

هویت سایت

بخش عنوان سایت (1) ، نام وب سایت یا وبلاگ شماست که به طور معمول در نوار عنوان مرورگرهای وب نمایش داده می شود. بسیاری از قالب ها آن را در سرصفحه قرار می دهند ، به طوری که در بالای هر صفحه نشان داده می شود.

عنوان سایت شما نقش مهمی در برند سازی و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دارد. اگر به درستی نمایش داده نمی شود ، می توانید آن را در صفحه تنظیمات عمومی اصلاح کنید.

معرفی کوتاه

یکی دیگر از عناصر هویت سایت که می توانید در اینجا سفارشی سازی کنید ، معرفی کوتاه (2) است.
این بخش اغلب به عنوان شعار وب سایت شما تصور می شود ، اما ممکن است موثرتر باشد اگر آن را به عنوان توصیف سایت و محتوای آن تصور کنید. بیشتر قالب ها ، معرفی کوتاه را نزدیک عنوان ، در کنار یا زیر آن نشان می دهند:

مانند عنوان می توانید هر آنچه را که می خواهید اینجا قرار دهید. با این حال ، فضای زیادی برای بهینه سازی با عنوان شما وجود دارد و درست کردن آن می تواند یک پیشرفت بزرگ در SEO شما باشد.
به همین ترتیب ، ترکیب کلمات کلیدی که ممکن است مخاطبان شما آنها را جستجو کنند هوشمندانه است ، در حالی که همچنان خط را گیرا و خوانا نگه می دارد

آدرس وردپرس (URL) و آدرس سایت (URL)

آدرس وردپرس سایت (1) شما URL کامل دایرکتوری است که شامل نصب هسته اصلی وردپرس شماست. در اکثر قریب به اتفاق موارد ، این آدرس اینترنتی وب سایت شماست. با این حال ، اگر وردپرس را در دایرکتوری خود نصب کرده باشید ، این مورد را در اینجا مشخص می کنید.
آدرس سایت (2) همانطور که از نام آن مشخص است به سادگی URL وب سایت شماست. تا زمانی که وردپرس را به طور خاص در پوشه دیگری نصب نکنید ، همان زمینه آدرس وردپرس در بالای آن خواهد بود:

در بیشتر نصب ها ، این قسمت ها به طور خودکار پر می شوند. فقط درصورتی که ساختار فایل سایت خود را اصلاح کنید یا می خواهید خطاهای خاصی را برطرف کنید ، باید آنها را تغییر دهید.

آدرس ایمیل مدیریت

این آدرس ایمیلی است که وردپرس اعلان های خودکار را به آن ارسال می کند. این پیام ها می توانند در مورد موضوعات مختلف اجرایی مانند ثبت نام کاربر جدید ، نظرات جدید و به روزرسانی افزونه باشند. اطلاعات مخاطبی که در تنظیمات کلی وردپرس خود وارد می کنید هرگز به صورت عمومی در سایت شما نمایش داده نمی شود ، بنابراین از هر آدرسی که دوست دارید استفاده کنید.
با این حال ، اگر آدرس ایمیل شما هرگز تغییر کرد یا اگر می خواهید اعلان هایی را به سرپرست دیگری تحویل دهید ، تغییر اطلاعات در این زمینه مهم است.وردپرس به صورت دوره ای به شما یادآوری می کند که آدرس ایمیل مدیریت خود را بررسی کنید

ثبت نام کاربر

در بخش عضویت ، کادر تأییدی را مشاهده می کنید که هرکسی می تواند ثبت نام کند.این گزینه تعیین می کند که آیا بازدید کنندگان می توانند برای ایجاد حساب در سایت شما ثبت نام کنند. اگر بخواهید برای ارسال نظر یا دسترسی به مناطق خاص از کاربران بخواهید وارد سایت شوند ، این گزینه می تواند مفید باشد.
در زیر این تنظیمات ، منوی کشویی نقش پیش‌فرض کاربر تازه را پیدا خواهید کرد. اگر ثبت نام را در سایت خود فعال کرده باشید ، این تنظیم بسیار مهم می شود. این بخش مجوزهای اولیه داده شده به همه کاربران جدید را تعیین می کند.

پنج گزینه پیش فرض وجود دارد:

 1. مدیر کل: به تمام عملکردهای سایت دسترسی کامل دارد.
 2. ویرایشگر: می تواند پست ها را برای همه کاربران در یک سایت منتشر و مدیریت کند.
 3. نویسنده: فقط می تواند پست های خود را منتشر و مدیریت کند ، و امکان مدیریت و انتشار مطالب کاربران دیگر را ندارد.
 4. مشارکت کننده: می تواند پست های خود را بنویسد و مدیریت کند ، اما نمی تواند آنها را منتشر کند.
 5. مشترک: فقط می تواند پروفایل های کاربر خود را مدیریت کند.

بسته به افزونه هایی که در سایت خود نصب کرده اید ، ممکن است نقش های دیگری برای انتخاب داشته باشید. به عنوان مثال ، ووکامرس نقش مشتری و مدیر فروشگاه را اضافه می کند که در این منوی کشویی نیز لیست می شوند.
در بیشتر موارد ، نقش پیش فرض همیشه باید “مشترک” باشد ، مگر اینکه نقش های دیگری برای کنترل اینکه چه کسی می تواند در سایت شما ثبت نام کند ، در نظر گرفته شده است. مشتری همچنین یک گزینه امن برای سایت های فروشگاهی است.

تنظیمات زبان ، تاریخ و زمان

آخرین گروه تنظیمات عمومی وردپرس شامل گزینه های زبان ، تاریخ و زمان سایت شماست.
توجه داشته باشید که زبانی که از فهرست کشویی زبان سایت (1) انتخاب می کنید فقط در پیشخوان وردپرس استفاده خواهد شد. این بخش محتوا ، قالب یا افزونه های سایت شما را ترجمه نمی کند. به همین ترتیب ، شما باید این زبان را به هر زبانی که اکثر همکاران شما استفاده می کنند تنظیم کنید.
تنظیمات تاریخ و زمان برای اقدامات برنامه ریزی شده مفید است. به عنوان مثال ، اگر پست جدیدی را تنظیم کنید که در تاریخ و ساعت مشخصی به صورت زنده پخش شود ، این مشخصات براساس این گزینه ها تنظیم می شوند.

همچنین با انتخاب زمان محلی (2) ، ساعت سایت تنظیم می شود که بر برچسب زمان روی پست ها و نظرات تأثیر می گذارد. برای تنظیم آن می توانید از منوی کشویی شهری را در منطقه زمانی خود انتخاب کنید.در این بخش می توانید تهران را انتخاب نمایید.
همچنین می توانید قالب تاریخ (1) های نمایش داده شده در وب سایت خود را کنترل کنید. یا یکی از قالب های از پیش تعریف شده را انتخاب کنید ، یا قالب خود را با استفاده از قسمت سفارشی (3) ایجاد کنید:

اگر می خواهید از گزینه سفارشی استفاده کنید ، می توانید  مستندات رسمی وردپرس را بررسی کنید تا در مورد نحوه قالب بندی آن اطلاعات کسب کنید. این گزینه فقط قالب تاریخ را که در قسمت ظاهر سایت شما نشان داده شده کنترل می کند. این صفحه نمایش در پیشخوان مدیریت شما را تغییر نمی دهد.
تنظیمات قالب زمان (2) همانند بالا است – این صفحه نمایش زمان ظاهر را کنترل می کند ، اما قالب زمانی موجود در پیشخوان را کنترل نمی کند. همانطور که در تاریخ وجود دارد ، اگر هیچ یک از گزینه های از پیش تعریف شده را دوست ندارید ، می توانید نمایشگر سفارشی خود را ایجاد کنید.

روز آغازین هفته در صفحه کنترل می کند که کدام روز از هفته در تقویم های نمایش داده شده در سایت شما نمایش داده شود.پیش فرض دوشنبه است ، اما شما باید روز شنبه را انتخاب کنید.

نتیجه 

همه گزینه های موجود در وردپرس ممکن است برای تازه واردان و کاربران باتجربه به طور یکسان دلهره آور باشد.چندین صفحه از تنظیمات فقط برای نصب اصلی وجود دارد و این قبل از شروع افزودن افزونه است. با این حال ، جای نگرانی نیست – هرگاه بدانید که به چه چیزی نگاه می کنید و هر بخش چه کاری را انجام می دهد ، این گزینه ها بسیار بیشتر قابل کنترل می شوند.
در این مقاله ، ما گزینه های موجود در صفحه تنظیمات عمومی وردپرس را بررسی کردیم و هر یک را با جزئیات ، از تاریخ و زمان به زبان سایت و حتی عنوان وب سایت شما بررسی کردیم. اکنون باید بتوانید نصب وردپرس خود را برای پاسخگویی بهتر به نیازهای منحصر به فرد خود سفارشی کنید.
آیا در مورد تنظیمات کلی وردپرس سوالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!

زهرا قادرپناه

فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات، علاقمند به وردپرس :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا