افزونه وردپرسامنیت وردپرس

5 پروتکل امنیتی کلیدی برای سایت های ووکامرسی

سایت های ووکامرسی مطمئناً از نظر امنیت وب نیازهای منحصر به فردی دارند و با افزایش تجارت الکترونیکی در سراسر جهان ، خطر تقلب و نقض امنیت نیز افزایش می یابد.

امنیت آنلاین ، دقیقاً مانند رتبه بندی بازرسی بهداشت در یک رستوران ، یک نیاز اساسی است و هر مسئله ای که در فروشگاه آنلاین شما ایجاد شود ، می تواند اعتماد بازدید کننده وب شما را تضعیف کند.

در حالی که در مورد امنیت 100٪ تضمین وجود ندارد ، شما می توانید با اجرای این پروتکل های کلیدی از بازدید کنندگان و تجارت خود محافظت کنید.

اجرای اقدامات امنیتی در سطح سرور

5 پروتکل امنیتی کلیدی برای سایت های ووکامرسی

وقتی صحبت از امنیت وب سایت می شود ، سرور میزبان شما اولین خط دفاعی است. حتی اگر بهترین افزونه ها و اقدامات امنیتی را در سایت وردپرس خود داشته باشید ، یک نقض در سطح میزبانی باعث بی فایده بودن این ابزارها خواهد شد.

هنگام ارزیابی گزینه های میزبانی ، در نظر بگیرید که یک محیط اختصاصی تر به این معنی است که خطر کمتری برای ایجاد سایت دیگر در سرور برای شما وجود دارد.در قرار دادن یک سایت ووکامرسی با بودجه و فضای میزبانی مشترک با حداقل امنیت بسیار مراقب باشید.

در مواردی که اقدامات امنیتی در سطح سرور مانند حفاظت از نوشتن دیسک و محدودیت ها وجود دارد ، به دنبال گزینه های میزبانی وردپرس با کیفیت باشید.

حفاظت از نوشتن دیسک به این معنی است که سرور میزبان فرآیندهایی را که می توانند روی دیسک بنویسند محدود می کند و استفاده از آسیب پذیری قالب یا افزونه را برای هکر دشوار می کند.

به روشی مشابه ، محدودیت های نوشتن دیسک به این معنی است که هرگونه تلاش برای نوشتن روی دیسک ثبت می شود ، که می تواند به لکه بینی فعالیت های مخرب کمک کند.

گرچه یک گواهینامه SSL اکنون بهترین روش برای همه سایت ها است ، اما برای استانداردهای امنیتی PCI برای سایت های ووکامرسی یک الزام است. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که گواهینامه SSL خود را با شرکت میزبان پیکربندی کرده و آن را تمدید کنید.

سرانجام ، سرور و وب سایت میزبان شما باید مرتباً به آخرین نسخه PHP به روز شود. نسخه های قدیمی PHP اغلب دارای آسیب پذیری های امنیتی هستند که دیگر قابل وصله نیستند. همانطور که وردپرس و افزونه های خود را ارتقا می دهید ، وب سایت و سرور شما نیز باید از نظر امنیتی و عملکرد جدیدترین PHP را اجرا کنند. وردپرس با ذکر نسخه های منسوخ PHP در بررسی سلامت سایت وردپرس ، تشویق دارندگان وب سایت را شروع کرده است تا در بالای این به روزرسانی ها باقی بمانند.

در بالای بروزرسانی افزونه و امنیت قرار بگیرید

انجام به روزرسانی های افزونه به طور منظم و ماندن در بالای نسخه های اصلی وردپرس یکی از مهمترین مراحل امنیتی است. یک منبع مشترک آلودگی برای سایت های هک شده ، آسیب پذیری در یک افزونه یا قالب قدیمی است. در سال 2019 ، Sucuri گزارش داد که 56 درصد از سایت های هک شده در زمان آلودگی منسوخ شده اند.


برای سایت های ووکامرسی ، مهم است که در بالای آخرین به روزرسانی های ووکامرس قرار داشته باشید زیرا این موارد اغلب شامل وصله های امنیتی و رفع مشکلات تعمیرات هستند. به عنوان مثال ، به روزرسانی WooCommerce 4.6.2 در نوامبر سال 2020 منتشر شد و شامل یک رفع اشکال بود که به کاربران ناشناس امکان ایجاد حساب هنگام تسویه حساب را می دهد حتی اگر این تنظیمات در داشبورد خاموش باشد. ووکامرس دارندگان سایت را تشویق کرد تا فوراً این به روزرسانی را پیاده سازی کنند. تأخیر در این نوع به روزرسانی ها می تواند سایت تجارت الکترونیکی شما را در معرض چنین خطرات امنیتی قرار دهد.

برخی از دارندگان سایت ممکن است از ترس اینکه این به روزرسانی ها باعث خرابی سایت در سایت شود یا منجر به مشکل تعمیر و نگهداری ووکامرس شود ، انجام به روزرسانی های افزونه را به تعویق بیندازند. به همین دلیل ، انجام همه به روزرسانی های افزونه در یک منطقه صحنه سازی یا محیط تولید قبل از پیاده سازی در سایت زنده ، یک روش عالی است.

حتی اگر به طور فعال افزونه های خود را نگهداری می کنید ، ممکن است یکی از آن افزونه های نصب شده توسط توسعه دهنده آن رها شود. وردپرس به طور فعال این نوع افزونه ها را از مخزن حذف می کند زیرا می تواند خطر امنیتی و عملکردی داشته باشد.

با این حال ، با بیش از 50،000 افزونه موجود در مخزن وردپرس و افزونه های متعدد ووکامرس ، دستیابی به این موارد حذف دشوار است. افزونه WordFence رایگان یا پولی می تواند یک منبع عالی باشد و پس از نصب ، WordFence در صورت حذف افزونه نصب شده در سایت شما اعلاناتی را ارسال می کند و این یک خطر امنیتی است.

نظارت امنیتی را تنظیم کنید

در حالی که امنیت سطح میزبانی و نگهداری منظم فرصت های هکرها را کاهش می دهد ، اما همه پایگاه ها را پوشش نمی دهد. متأسفانه ، تهدیدهای دائمی جدیدی در معرض دید قرار دارد که برخی از آنها حملات خودکار به سایت های وردپرس و ووکامرس است.غیرممکن است که به صورت خودکار 24/7 ساعت را مسدود کنید.

برای شناسایی هرگونه بدافزار یا نقض سایت ، در نظر داشته باشید نظارت امنیتی 24/7 را در سایت ووکامرس خود انجام دهید. نسخه رایگان و برتر افزونه WordFence و خدمات پولی Sucuri’s گزینه های محبوب سایت های وردپرسی هستند. این راه حل ها یک اسکنر بدافزار ارائه می دهند و تیم شما را از هرگونه فعالیت مشکوک آگاه می کنند. سرویس های پرداخت شده همچنین می توانند شامل حذف خودکار بدافزار باشند که می تواند به تمیز کردن سریع سایت پس از هرگونه مشکل امنیتی کمک کند.

به عنوان یک روش امنیتی دیگر ، بهتر است تعداد حساب های مدیر وردپرس را به حداقل برسانید. هر چند ماه یک بار حساب ها را مرور کنید و هرگونه کارمند قبلی یا فروشنده قدیمی را که دیگر نباید به سایت دسترسی داشته باشند ، به طور فعال حذف کنید.

برای یک سایت تجارت الکترونیکی که هر زمان خرابی می تواند بر فروش تأثیر بگذارد ، ممکن است بخواهید امنیت بیشتری را با فایروال برنامه وب (WAF) از طریق سرویس هایی مانند Cloudflare یا Sucuri در نظر بگیرید.

این می تواند از سایت در برابر ترافیک مخرب ربات یا حمله DDoS محافظت کند ،که در نظر دارد سرور یا وب سایت شما را با پر کردن درخواست های بد از بین ببرد.

اقدامات PCI-DSS Compliance و Anti-Fraud

در حالی که پروتکل های امنیتی قبلی را می توان در سایت های اطلاعاتی نیز پیاده سازی کرد ، این معیار به طور خاص در سایت های فروشگاهی قابل اجرا است.

هر وب سایتی که تراکنش های کارت اعتباری را پردازش می کند باید از PCI DSS که مخفف استاندارد امنیت داده در صنعت کارت‌های پرداخت است تبعیت کند. این استانداردهای جهانی برای کمک به کاهش تقلب در کارت های اعتباری ایجاد شده است.

یکی از بهترین راه های انطباق با این الزامات استفاده از درگاه پرداخت امن است.زرین پال ، پی از درگاه های واسط محبوب هستند. ووکامرس همچنین با ذخیره سازی جزئیات کارت اعتباری در سایت ، از این استانداردها پشتیبانی می کند.

اگر در حال راه اندازی سایت فروشگاهی خود هستید ، اطمینان حاصل کنید که هرگز فرم اولیه ای را که اطلاعات کارت اعتباری را در سایت ذخیره می کند ، تنظیم نکنید.در عوض ، استفاده از یکی از بهترین افزونه های درگاه ووکامرس گزینه ایمن تری است.

متأسفانه ، حتی اگر از این استانداردها پیروی می کنید و از درگاه پرداخت امن استفاده می کنید ، فروشگاه اینترنتی شما می تواند تحت تأثیر تقلب در تجارت الکترونیکی قرار گیرد. این کاملاً معمول است که کاربران در حال آزمایش حساب های کارت اعتباری دزدیده شده در یک سایت فروشگاهی هستند.

افزونه WooCommerce Anti-Fraud یک منبع عالی برای شناسایی معاملات جعلی است. این افزونه هر تراکنش را با نمره خطر برچسب گذاری می کند و می تواند برای لغو یا مکث خودکار تراکنش مشکوک پیکربندی شود.

سرانجام ، مهم است که از سایت خود در برابر ربات های خودکار محافظت کنید که می توانند باعث ایجاد حساب های جعلی و سفارشات مهمان در سایت شوند.بهترین دفاع این است که با استفاده از افزودنی ریکپچا برای ووکامرس، گوگل ریکپچا را در همه فرم های پرداخت ووکامرس تنظیم کنید.

گرفتن نسخه پشتیبان روزانه از پایگاه داده

این آخرین پروتکل امنیتی شبکه ایمنی شماست. اگرچه تمام مراحل قبلی به شما کمک می کند تا از نقض امنیت جلوگیری کنید ، اما اگر بدترین حالت رخ دهد و سایت شما هک شود ، داشتن نسخه پشتیبان از سایت و پایگاه داده وردپرس خود یک نجات دهنده است.

هنگامی که سایتی هک می شود (امنیت ووکامرس)، معمولاً مراحل پاکسازی را طی می کنید و همه بدافزارها و فایل های آلوده را از بین می برید. متأسفانه ، مواردی وجود دارد که سایتی چنان هک می شود که اطلاعات مهم و پرونده ها در این روند از بین می روند. در این سناریو ، تهیه پشتیبان از سایت بسیار حیاتی است و به این معنی است که شما مجبور نیستید کل سایت را از نو بسازید.

محیط های میزبانی وجود دارند که به صورت خودکار از سایت در سطح سرور پشتیبان تهیه می کنند. اگر این گزینه را ندارید ، می توانید از یک افزونه وردپرس برای تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار از سایت به صورت روزانه یا هفتگی نیز استفاده کنید.

زهرا قادرپناه

فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات، علاقمند به وردپرس :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا