قالب وردپرسوردپرس

نحوه نصب قالب وردپرس (4 روش)

قالب وردپرس بخش بزرگی از سیستم وردپرس را تشکیل می دهد. قالب ها نه تنها طراحی بصری یک سایت وردپرس را فراهم می کند ، بلکه بسیاری از قابلیت های اساسی و کاربردی را نیز در اختیار شما قرار می دهد.
نصب جدید وردپرس دارای یک قالب پیش فرض است که به نام سال جاری نامگذاری شده است و این قالب های پیش فرض مقدار قابل توجهی از سفارشی سازی و ویژگی هایی را ارائه می دهد که برای بسیاری از کاربران مفید است.
با این حال ، اگر می خواهید از سایت وردپرس خود بیشترین بهره را ببرید ، باید قالب WordPress خود را نصب کنید.این ممکن است یک قالب پریمیوم باشد که خریداری کرده اید ،یا یک قالب رایگان که در مخزن قالب وردپرس پیدا کرده اید یا حتی یک کپی از یک قالب و تنظیمات آن از سایت دیگری.

 

تهیه بکاپ : قبل از انجام هر گونه کاری ، توصیه می کنیم تا از پایگاه داده و وب سایت خود یک بکاپ کامل تهیه نمایید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنیم و در صورت انجام هر یک از مراحل به صورت اشتباه بازگردانی پایگاه داده و وب سایت برای شما امکان پذیر باشد.

 

در این مقاله به شما انواع روش های مختلف نصب قالب را معرفی می کنیم.

روش اول : نصب قالب WordPress از مخزن

سریعترین و ساده ترین روش نصب قالب وردپرس استفاده از مخزن قالب WordPress.org است. که از طریق پنل مدیریت وردپرس خود در بخش نمایش – پوسته ها(1) به آن دسترسی پیدا می کنید.

نصب قالب وردپرس

سپس گزینه افزودن جدید (2) را کلیک کنید. با انجام این کار ، به صفحه ای خواهید رفت که در آن یا یک قالب را در مخزن جستجو(3) می کنید یا یک قالب خارجی را بارگذاری می کنید (که بعداً به آن خواهیم رسید).

هنگام جستجو ، کلمات کلیدی شما نه تنها نام قالب ، بلکه نوع آن را نیز به سمت بالا می کشد. اگر به یک قالب برای یک سایت خبری نیاز دارید ، می توانید اخبار را جستجو کنید. یا مجله

سپس می توانید قالب را نصب یا پیش نمایش آن را مشاهده (4) کنید. هم دکمه پیش نمایش و هم هاور جزئیات و پیش نمایش شما را به همان مکان می رسانند.

اگر قالب را دوست دارید ، فقط روی نصب (5) کلیک کنید و اگر این مورد مناسب شما نیست ، روی X (6) کلیک کنید تا به صفحه قبلی برگردید. اگر قالب را برای نصب انتخاب کرده اید ، باید آن را نیز فعال کنید (7).

فقط انتخاب قالب برای نصب ، اما فعال نکردن ، آن را در لیست قالب های شما نگه می دارد. تا زمانی که فعال نشود ، برای استفاده در سایت شما نمایش داده نمی شود.

روش دوم : بارگذاری قالب وردپرس به صورت مستقیم از پیشخوان وردپرس

مخزن WordPress.org یک ویژگی خارق العاده در هسته وردپرس است.با این حال ، این تنها قالب موجود نیست. بیشتر کاربران وردپرس قالب”پریمیوم” را از سایت های خارجی خریداری می کنند.برای این مثال ، ما قصد داریم از قالب وردپرس Divi در مورد نحوه بارگیری و نصب قالب پریمیوم (یا حتی یک مورد رایگان که بارگیری می کنید) استفاده کنیم.
معمولا قالب ها بصورت فایل های .zip ارائه می شوند که بدون استخراج فایل ، آنها را در پیشخوان وردپرس بارگذاری می کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که کجا فایل را در رایانه خود ذخیره می کنید.

اکنون به نمایش – قالب ها (4) برگردید و یکبار دیگر بر روی افزودن جدید کلیک کنید. پس از ورود ، دکمه بارگذاری قالب (5) را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

.این صفحه اکنون از شما درخواست می کند تا فایل zip قالب وردپرس مورد نظر خود را که بارگیری کرده اید ، پیدا کنید. پس از انجام این کار ، دکمه مرور اکنون نصب می شود (6).

حتماً یکبار روی دکمه کلیک کنید.اغلب ، هنگامی که دکمه نصب چندین بار کلیک می شود (معمولاً به طور تصادفی) ، وردپرس گیج می شود و چندین دایرکتوری ایجاد می کند که سپس آن را حتی بیشتر اشتباه می گیرد.

پس از پایان ، صفحه تأیید ظاهر می شود. از اینجا ، می توانید برای پیش نمایش قالب، فعال کردن قالب یا رفتن به صفحه پوسته ها (7) را انتخاب کنید. به طور کلی ، فعال کردن در اینجا گزینه انتخابی است.

روش سوم : نحوه نصب قالب وردپرس توسط FTP

اگر به هر دلیلی پوسته وردپرس برای نصب دارید و به پیشخوان دسترسی ندارید ، باز هم می توانید کار را تمام کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک سرویس گیرنده FTP را بگیرید و وارد شوید.
شما به پرونده .zip پوسته بارگیری شده نیاز دارید ، خواه پریمیوم باشد یا رایگان. همانند مرحله قبل باید فایل فشرده قالب را در اختیار داشته باشید.
اکنون ، به سرویس گیرنده FTP خود وارد شوید (1). در یک سرویس گیرنده FTP ، پنجره به طور کلی به 4 صفحه تقسیم می شود. پنجره های سمت راست وب سایت یا وب سرور شما هستند و پنجره های سمت چپ دستگاه محلی شما هستند. پنجره پایین در هر طرف سیستم دایرکتوری است ، در حالی که پنجره های پایین محتویات یک پوشه خاص هستند.

در سرور خود (سمت راست) به example.com/public_html/wp-content/themes بروید (2). آن پوشه را باز کنید ، و لیستی از تمام پوسته های نصب شده در آن سایت را مشاهده خواهید کرد. در پنجره های سمت چپ ، اکنون پوشه پرونده های استخراج شده برای قالب موردنظر را بارگیری کنید. می توانید (3) آن پوشه را به قسمت پایین سمت راست کلیک کرده و بکشید ، یا می توانید روی پوشه کلیک راست کرده و آپلود (3) را از فهرست زمینه انتخاب کنید.
در هر صورت ، این تنها چیزی است که لازم است. هنگامی که به پیشخوان وردپرس خود بازگشتید ، قالب در منو نمایش – پوسته ها (5) لیست خواهد شد. هر زمان که آماده تغییر آن هستید ، می توانید پیش نمایش آن را مشاهده کنید یا آن را فعال کنید (6).

کپی و حذف قالب ها

با استفاده از همین روش می توانید یک قالب وردپرس را از یک سایت به سایت دیگر کپی کنید.فقط به سایتی که قالب از قبل نصب شده متصل شوید ، کل پوشه قالب را از / wp-content / themes / بارگیری کنید و با استفاده از این تنظیمات آن را در سرور جدید بارگذاری کنید.این قالب همچنین برای هر قالب child مرتبط با آن نیز مفید خواهد بود.
علاوه بر این ، می توانید یک قالب WordPress را به سادگی از پوشه / wp-content / themes / حذف کنید. اما توجه داشته باشید ، شما باید قبل از حذف قالب آن را غیرفعال کنید.

روش چهارم : نصب قالب وردپرس به صورت مستقیم

یکی از بهترین و ایمن ترین روش های نصب قالب وردپرس ، نصب از طریق هاست می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
در این روش فایل قالب به صورت مستقیم در هاست بارگذاری و سپس از طریق بخش پوسته ها فعال خواهد شد.

نصب قالب از طریق هاست سی پنل

ابتدا وارد پنل هاست خود شوید . بر روی فایل منیجر کلیک (1) کنید:

بعد از ورود به بخش فایل منیجر به مسیر زیر بروید (4) و گزینه upload(5) را برای بارگذاری فایل قالب انتخاب نمایید.

بعد از بارگذاری قالب در مسیر ذکر شده ، بر روی فایل قالب کلیک راست (5) و گزینه EXTRACT را انتخاب نمایید تا فایل قالب از حالت فشرده خارج شود. بعد از اکسترکت قالب به پیشخوان سایت مراجعه نمایید و از نوار مدیریت بخش نمایش – پوسته ها را انتخاب نمایید.

نصب قالب از طریق هاست دایرکت ادمین

در این بخش به نصب قالب وردپرس از طریق هاست دایرکت ادمین خواهیم پرداخت . ابتدا وارد پنل هاست خود شوید . بر روی مدیریت فایل (1) کنید:

همانند بخش قبل بعد از ورود به بخش فایل منیجر به مسیر زیر بروید (Public_html/wp-content/themes) و گزینه upload را برای بارگذاری فایل قالب انتخاب نمایید.

بعد از بارگذاری قالب در مسیر ذکر شده ، بر روی فایل قالب کلیک راست (3) و گزینه EXTRACT را انتخاب نمایید تا فایل قالب از حالت فشرده خارج شود. بعد از اکسترکت فایل قالب ، به بخش نمایش / پوسته ها در پیشخوان سایت مراجعه کنید و قالب دی وی را فعال نمایید.

جمع بندی

امکان نصب قالب وردپرس مهارتی است که هر صاحب سایت به آن نیاز دارد.ما پیشنهاد می کنیم که اگر صاحب یک سایت وردپرسی هستید مراحل نصب یک قالب وردپرس را با استفاده از هر روش انجام دهید زیرا این یک روش خوب برای هم کاری با سیستم فایل وردپرس و ساختار دایرکتوری به روشی ایمن و عمدتا غیر مخرب است.بنابراین مانند یک قالب در خود سیستم ، یادگیری نصب قالب وردپرس واقعاً یک روش اساسی برای یادگیری عمیق تر وردپرس است.

روش اصلی شما برای نصب قالب وردپرس چه بوده است؟

زهرا قادرپناه

فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات، علاقمند به وردپرس :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا