وردپرس

وردپرس در مقابل دروپال – مقایسه دقیق (2020)

برای ساخت یک بنا قوی،باید یک پایه محکم داشته باشید.در ساختن یک وب سایت پایدار نیز همین اصل اعمال می شود.به همین ترتیب،بسیار مهم است که سیستم مدیریت محتوای مناسب (CMS) را برای وب سایت جدید خود انتخاب کنید. CMS مناسب حکم می کند که مدیریت و نگهداری سایت خود برای شما آسان یا سخت خواهد بود.

در نتیجه،بیشتر افراد و سازمان ها خود را بین دروپال و وردپرس متزلزل می بینند.قابل ذکر است،هر دو سیستم مدیریت محتوا دارای یک جامعه آنلاین بزرگ و همچنین طرفداران وفادار هستند و بیش از 60٪ از بازار را به طور کلی اشغال می کنند.

کدام سیستم مدیریت محتوا برای شما مناسب است؟

در این راهنمای WordPress و Drupal ، ما در دروپال جستجو خواهیم کرد و خلاصه ای از چگونگی جمع آوری آن با محبوب ترین CMS در جهان ، وردپرس را پیدا خواهیم کرد.

اما قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم،بیایید با یک مرور کلی از هر یک شروع کنیم.

وردپرس چیست

وردپرس در مقابل دروپال : بررسی اجمالی

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز رایگان است که شما آن را در سرور میزبان وب خود نصب می کنید. وردپرس به عنوان یک سیستم مبتنی بر محتوا ، به شما امکان می دهد وب سایت خود را از طریق یک رابط بصری ایجاد ، ویرایش و مدیریت کنید.

همچنین به لطف افزونه های متعدد و منبع باز بسیار قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد کدهای منبع را به نفع خود تغییر دهید.این سیستم سریعترین رشد CMS در جهان است که بیش از ۳۳ درصد سهم بازار را در اختیار دارد. این یک جامعه بزرگ و فعال از مشارکت کنندگان مستقل دارد که پشتیبانی زیادی می کنند.

برخی از وب سایت های برجسته ساخته شده بر روی CMS وردپرس شامل موارد زیر هستند :

 • Sony music
 • Vogue.com
 • The Obama Foundation
 • Angry Birds
 • Toyota Motors Brasil
 • The City University of New York
 • Whitehouse.gov 
 • و موارد دیگر
دروپال چیست

دروپال چیست ؟

درست مانند وردپرس ، دروپال نیز یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز رایگان و تحت مجوز عمومی عمومی GNU است. دروپال که با اسکریپت های PHP نوشته شده است ، به شما امکان می دهد محتوا را از وب سایت خود اضافه کنید ، منتشر کنید و حذف کنید.

این برنامه توسط یک انجمن اختصاصی توسعه یافته و سه درصد از بازار را در اختیار دارد ، که تفاوت قابل توجهی در مقایسه با وردپرس دارد. علی رغم سهم کم بازار ، برخی از بزرگترین وب سایتهای جهان را قدرت می بخشد.

برخی از وب سایت های با مشخصات بالا که توسط دروپال طراحی شده اند عبارتند از :

 • World Economic Forum
 • Government of Australia
 • The Economist
 • US Department of Transport
 • Puma
 • The University of Colorado
 • و موارد دیگر

می دانیم که شما قبلاً تعجب کرده اید ، چرا دروپال را با وردپرس مقایسه می کنیم اگر این آمارها هستند؟ پاسخ ساده این است که هر دو سیستم عامل بزرگی هستند و فارغ از محبوبیت یکی از آنها جایگاه معتبری در دنیای CMS دارند. علاوه بر این ، هر دو برخی از سایت های پر مخاطب را در جهان تأمین می کنند. و این قطعاً یک دلیل دارد.

حال بیایید به مشخصات متمایز کننده این دو سیستم مدیریت محتوا بپردازیم.

وردپرس در مقابل دروپال : قیمت گذاری

مقایسه وردپرس و دروپال


وردپرس در مقابل دروپال : قیمت گذاری

یک جنبه مهم که باید در هنگام قیمت گذاری صحبت کنیم این است که پیش بینی هزینه نهایی ساخت یک وب سایت بدون توجه به اینکه از WordPress یا Drupal استفاده می کنید دشوار است. این اساساً براساس آنچه شما می خواهید پلتفرم انجام دهد و نوع وب سایتی که می خواهید ایجاد کنید ، استوار است.

وردپرس

با وردپرس ، سرمایه گذاری اولیه کاملاً رایگان است و این فقط مستلزم بارگیری و نصب پلتفرم است. با این وجود ، باید برخی از هزینه های اساسی مانند ثبت دامنه ، میزبانی وب ، امنیت و هرگونه افزونه یا قالب پرمیوم را متحمل شوید. در اینجا بخاطر داشته باشید که ما در مورد وردپرس خود میزبان صحبت می کنیم.

حسن وردپرس این است که شما می توانید اکثر کارها را به تنهایی انجام دهید ، البته به شرطی که بدانید کجا باید جستجو کنید. در عمل ، این بدان معنی است که برای شروع کار به ندرت نیاز به استخدام طراح دارید.

دروپال

درست مانند وردپرس ، دروپال نیز یک پلتفرم منبع باز رایگان است که هر کسی می تواند آن را بارگیری و استفاده کند. با این حال ، برای راه اندازی سایت خود باید هزینه های اساسی مانند ثبت دامنه ، میزبانی و امنیت را متحمل شوید.

در صورت نداشتن تخصص فنی لازم ، ممکن است لازم باشد یک توسعه دهنده را استخدام کنید. این احتمالاً هزینه سرمایه گذاری اولیه شما را افزایش می دهد و باعث می شود دروپال به گزینه گران تری تبدیل شود.

با این حال ، خبر خوب این است که به محض راه اندازی و فعالیت سایت شما ، بعداً به سرمایه گذاری زیادی نیاز نخواهید داشت ، درصورتی که آن را مقیاس بندی ، سفارشی سازی و افزودن قابلیت های لازم کنید. در حقیقت ، اگر شک دارید که نیاز شما در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد ، ممکن است در طولانی مدت با دروپال پس انداز زیادی انجام دهید.

وردپرس در مقابل دروپال : سهولت استفاده

وردپرس در مقابل دروپال : سهولت استفاده

یکی از مزایای بزرگ استفاده از سیستم مدیریت محتوا این است که شما می توانید حتی بدون مهارت فنی ساخت و مدیریت وب سایت خود را آسان کنید.وقتی صحبت از وردپرس و دروپال می شود ، برخی معتقدند که به همان اندازه کاربر پسند هستند. اما آیا این مورد شماست؟ بیایید ببینیم کدام یک پیش می آید.

دروپال

اولین و آسانترین مرحله قبل از شروع سفر با دروپال ، انتخاب سرویس میزبانی است. خدمات میزبانی متعددی برای انتخاب از جمله Bluehost ، Hostinger  و غیره در دسترس است.

هنگامی که به یک سرویس میزبانی قابل اعتماد رسیدید ، دروپال را نصب کنید. گزینه نصب را در قسمت انتهایی محیط میزبانی خود مشاهده خواهید کرد.اگر قبلاً از نوع وب سایتی که می خواهید ایجاد کنید مطلع هستید ، می توانید به جای نصب خالی دروپال ، از نصب های مختلفی به نام توزیع استفاده کنید.

سپس باید برخی از تنظیمات اساسی را برای سایت خود انجام دهید. برای هرگونه تغییر بیشتر ، شما باید دانش فنی مانند نحوه برنامه نویسی در HTML و PHP داشته باشید و در اینجاست که منحنی یادگیری شیب می یابد.

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، توصیه می کنیم در این مرحله یک توسعه دهنده را استخدام کنید. و با توجه به منبع باز بودن دروپال ، باید کد را تنظیم کنید تا سایت شما به روز شود و با هر عنصر سازگار باشد.

وردپرس

درست مانند دروپال ، راه اندازی وردپرس یک ساده است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک سرویس میزبانی وب معتبر است ، سپس وردپرس را نصب کنید.

آنچه بیشتر در مورد وردپرس تحت تأثیر قرار می گیرد رابط کاربری بصری است که برخی از قدرتمندترین افزونه ها و قالب های موجود در اینترنت را در خود جای داده است. شما می توانید محتوا ایجاد کنید ، محتوا را ویرایش کنید ، و سایت خود را به روز کنید و سایت خود را از اینجا شخصی سازی کنید.

برای ایجاد آسانتر و سریعتر ساخت سایت ، وردپرس افزونه هایی مانند ویرایشگر گوتنبرگ را برای ارسال محتوا و صفحه آرایی ارائه می دهد. همه شما باید انجام دهید کشیدن و رها کردن است.

علاوه بر این ، برای ایجاد یک وب سایت وردپرس نیازی به دانستن هیچ زبان برنامه نویسی نیست. به عنوان مثال ، اگر می خواهید ویرایش تصویری انجام دهید و HTML یا CSS را نمی فهمید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ویرایشگر شخص ثالث مانند Divi را بارگیری کنید و خوب است که کار را انجام دهید.

به طور کلی ، اگر زبانهای مختلف برنامه نویسی را درک کنید ، می توانید با دروپال به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید. با این حال ، اگر مهارت فنی کافی ندارید و یک CMS ساده و فوق العاده کاربر پسند برای وب سایت خود می خواهید ، به دنبال وردپرس بروید.

وردپرس در مقابل دروپال : قالب و افزونه ها

وردپرس در مقابل دروپال : قالب و افزونه ها

هر وقت درباره قالب و افزونه ها می شنوید ، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند شخصی سازی است. در حالی که برخی معتقدند که دروپال و وردپرس هر دو به یک اندازه قابل تنظیم هستند،این درست است. واقعیت امر این است که روند کار اساساً متفاوت است.

وردپرس

به عنوان مثال وردپرس پلاگین های 50k + و بیش از 5k قالب را ارائه می دهد. از طرف دیگر ، دروپال ماژول های 35k + (افزونه ها در وردپرس) و تم های 2.5K + را ارائه می دهد.

این تفاوت قابل توجه باعث می شود وردپرس یکی از بهترین CMS ها در مورد شخصی سازی و قابلیت های اضافه شده باشد. حتی بهتر ، بیشتر سفارشی سازی را همه کاربران صرف نظر از تجربه فنی آنها می توانند انجام دهند.

دروپال

برای دستیابی به عملکرد و سفارشی سازی مورد نیاز ، با دروپال نیازی نیست بیش از حد به افزونه های شخص ثالث اعتماد کنید. این بیشتر به این دلیل است که بیشتر قابلیت های مورد نیاز برای سفارشی سازی در موضوعات اصلی تعبیه شده است.

در بیشتر موارد ، باید پسوندها را بیابید ، نصب کنید و آنها را به تنهایی تنظیم کنید. با این حال ، روند کار به اندازه وردپرس کاربر پسند نیست. در نتیجه ، اگر نمی دانید چگونه کدگذاری کنید ، این تنظیمات می تواند دردسر ساز شود.

این یکی از دلایلی است که وب سایت های ساخته شده در پلتفرم دروپال را منحصر به فرد می داند زیرا بیشتر آنها توسط توسعه دهندگان ماهر وب ساخته و طراحی شده اند.

به طور کلی ، هر دو وردپرس و دروپال در زمینه شخصی سازی عملکرد بسیار خوبی دارند. با این حال ، دروپال یک منحنی شیب دار برای یادگیری دارد و ممکن است در نهایت گرفتار شوید ، مگر اینکه از یک توسعه دهنده حرفه ای کمک بگیرید. با وردپرس ، روند کار کاربرپسندتر است و شما می توانید بر طراحی و مجموعه ای از ویژگی هایی که می خواهید در سایت خود کنترل کنید.

وردپرس در مقابل دروپال : امنیت وب سایت

وردپرس در مقابل دروپال : امنیت وب سایت

از نظر فنی ، هر دو دروپال و وردپرس به گونه ای طراحی شده اند که بهترین راه حل را هنگام استفاده از امنیت ارائه می دهند.

با این حال ، مشکلات امنیتی بر اساس نحوه گسترش و سفارشی سازی وب سایت های ساخته شده در این سیستم عامل ها بوجود می آیند. بدین ترتیب ، باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما 100٪ ایمن است ، حداکثر هدف خود را تعیین کنید.

بیایید ببینیم که هر دو سیستم مدیریت محتوا در زمینه امنیت چگونه منصفانه هستند.

دروپال

با پشتیبانی از پررنگ ترین وب سایت های کره زمین که اطلاعات بسیار حساسی دارند ، دروپال به عنوان یکی از ایمن ترین CMS شهرت پیدا کرده است – عمدتا به این دلیل که کمتر به افزونه های شخص ثالث اعتماد می کند.

این باعث می شود پلتفرم کمتر در معرض کدهای مخرب قرار بگیرد و کمتر در معرض هک شدن قرار گیرد. با این حال ، در گذشته موارد امنیتی ناشی از تزریق SQL بوده است که از آن زمان تاکنون با آنها برخورد شده است.

وردپرس

از طرف دیگر ، CMS وردپرس برخی از مشهورترین سایتهای تجاری و سایتهای دولتی در جهان ، از جمله سایت کاخ سفید را به همان اندازه قدرت می دهد.

این باید به طور خودکار به شما بگوید که وردپرس ، در دستان مناسب ، یکی از امن ترین CMS است. واقعیت این است که مسئله اصلی وردپرس نیست ، بلکه عادات و اشتباهات کاربر است.

و به دلیل پایگاه کاربر گسترده تر و اکوسیستم غنی از قالب و افزونه های شخص ثالث ، اگر اقدامات امنیتی مناسب انجام نشود ، هکرها می توانند از مزایای آن استفاده کرده و آسیب پذیری درون افزونه را هدف قرار دهند.

به طور کلی ، در صورت استفاده از افزونه و قالب هامناسب ، مسائل امنیتی وردپرس می تواند مربوط به گذشته باشد. این در مورد دروپال نیز صدق می کند. توجه به این نکته مهم است که بیشتر تهدیدات امنیتی در سطح سرور اتفاق می افتد. به همین ترتیب ، بهتر است برای کاهش هرگونه تهدید امنیتی که ممکن است در آینده ایجاد شود ، به سراغ وردپرس مدیریت شده بروید.

وردپرس در مقابل دروپال : مدیریت سایت و سئو

وردپرس در مقابل دروپال : مدیریت سایت و سئو

سایت شما اکنون برای اولین بار فعال است. اما بعدی چیست؟ برای مبتدیان ، این می تواند کمی گیج کننده باشد. اما نگران نباشید ، شما تازه شروع به کار کرده اید.

شما باید مرتباً به روزرسانی کنید ، مشکلات را در صورت بروز رفع کنید و از همه مهمتر وب سایت خود را برای سئو بهینه کنید. در اینجا نحوه عملکرد هر CMS را بررسی می کنیم.

دروپال

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، منحنی یادگیری دروپال کمی شیب دار است و در صورت نداشتن دانش فنی ، برخی از کارهای مدیریت سایت مانند به روز نگه داشتن سایت شما می تواند کمی مشکل باشد.

با این وجود ، فراتر از مدیریت وب ، دروپال در زمینه سئو کار چشمگیری انجام می دهد. این مجموعه طیف وسیعی از ماژول ها مانند PathAuto را برای بهبود بیشتر سئو و مدیریت داخلی شما ارائه می دهد.

وردپرس

وردپرس از هر لحاظ ساده طراحی شده است. فقط با کلیک یک ماوس ، می توانید CMS را بروز کنید و یک قالب یا یک افزونه نصب کنید.علاوه بر این ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس گزینه ای عالی از افزونه های سئو مانند RankMath SEO را برای کمک به پیشرفت بیشتر سایت شما ارائه می دهد.

همه مواردی که در نظر گرفته شده است ، هر دو سیستم عامل در زمینه سئو به خوبی عمل می کنند. در حقیقت ، هیچ موتور جستجوی واقعاً به پلتفرمی که استفاده می کنید اهمیت نمی دهد ، به شرطی که بهترین روشهای جستجوگرها را دنبال کنید و محتوای خود را مرتب نگه دارید.دلایلی که چرا باید از دروپال استفاده کنید.

برای مدیریت آسانتر کاربران ، این پلتفرم دارای یک سیستم مجوز پیشرفته است که انعطاف پذیری بهتری را در مقایسه با وردپرس ارائه می دهد.

دروپال امنیت درجه یک را ارائه می دهد و به طور مداوم اطلاعات امنیتی را در وب سایت خود ارسال می کند تا توسعه دهندگان را در جریان قرار دهد.دروپال پشتیبانی چند زبانه داخلی را برای دارندگان وب سایتی که می خواهند زبان های مختلف را تأمین کنند ارائه می دهد.
وب سایت های ساخته شده در دروپال می توانند تعداد زیادی داده را کنترل کنند.

3 دلیل چرا باید از وردپرس استفاده کنید

 • استفاده از آن آسان است و برای ساختن وب سایت نیازی به مهارت فنی ندارید
 • این یک جامعه آنلاین بزرگ و فریبنده است که بسیار پشتیبانی می کند.
 • با توجه به اینکه بسیاری از کارها را می توانید به تنهایی انجام دهید ، راه اندازی سایت وردپرس بسیار ارزان تر است.

نتیجه گیری

دروپال و وردپرس هر دو سیستم مدیریت محتوای فوق العاده ای هستند – اما بدون نقص نیستند. بنابراین ، این سوال که CMS بهتر است کاملاً به نوع وب سایتی که ایجاد می کنید بستگی دارد.

علاوه بر این ، مهم است که شما عوامل دیگری مانند مهارت های خود ، سهولت استفاده و هزینه توسعه را نیز در نظر بگیرید.سرانجام ، در کدام پلتفرم قصد راه اندازی وب سایت خود را دارید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

زهرا قادرپناه

فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات، علاقمند به وردپرس :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا