آموزش نصب و راه اندازی وردپرس روی رایانه شخصی

آموزش نصب و راه اندازی وردپرس روی رایانه شخصی

نصب وردپرس : زمانی که یک پروژه طراحی وب را بخواهیم شروع کنیم مضطرب هستیم، فراموش می کنیم که اصول را پوشش دهیم. برای توسعه دهندگان وب ، این امر می تواند بسیار پرهزینه باشد ، به خصوص اگر به دنبال تهیه برنامه در PHP هستید.

خوشبختانه ، امکان ایجاد یک محیط توسعه مجازی وجود دارد که بتوانید کد نویسی در PHP را شروع کنید و همچنین ویژگی ها و ویژگی های مختلف وب سایت خود را قبل از استفاده مستقیم از آن آزمایش کنید.

No posts for this criteria.

WAMP یکی از گزینه های محبوب برای توسعه دهندگانی است که از سیستم عامل های ویندوز استفاده می کنند. در حالی که گزینه های دیگری مانند XAMPP وجود دارد ، این مقاله مراحل دقیق نصب سرور WAMP را پوشش می دهد.

حالا اجازه دهید به جزئیات بپردازیم.

سرور WAMP چیست؟

WAMP  مخفف Windows (سیستم عامل) ، Apache (سرور وب) ، MySQL (پایگاه داده) و PHP (زبان برنامه نویسی) است. WAMP را می توان با دو نوع نزدیک دیگر مقایسه کرد ، یعنی:

 • LAMP (Linux ، Apache ، MySQL و PHP) برای سیستم های لینوکس
 • MAMP (Mac ، Apache ، MySQL و PHP) برای سیستم عامل های Mac OS

بنابراین WAMP یک سرور localhost برای سیستم عامل های ویندوز است که به شما امکان می دهد وب سایت ها را بدون نیاز به استفاده از وب سرور از راه دور مدیریت ، ایجاد ، آزمایش و توسعه دهید.

منظور ما در اینجا چیست؟

بیایید وردپرس را به عنوان مثال در نظر بگیریم. به عنوان مثال اگر می خواهید یک وب سایت در بستر وردپرس ایجاد کنید ، می توانید با استفاده از سرور WAMP یک محیط محلی ایجاد کنید که به شما امکان کار آفلاین را بدهد.

در اینجا می توانید با استفاده از کد ، پلاگین ها ، طراحی و همچنین ویژگی های مختلف وب سایت خود را قبل از استفاده مستقیم آزمایش کنید.توجه به این نکته مهم است که Apache ، PHP و MySQL همگی از نرم افزارهای منبع باز هستند. این بدان معنی است که شما می توانید هر سرویس را به صورت جداگانه نصب و پیکربندی کنید.

با این حال ، این روند حتی برای توسعه دهندگان ماهر نیز آسان نیست. خوشبختانه ، یک سرور WAMP فرآیند پیکربندی را به صورت خودکار انجام می دهد و در عرض چند دقیقه به شما یک محیط کار محلی می دهد.

با توجه به این نکته ، اکنون بیایید نحوه نصب یک سرور WAMP را بررسی کنیم.

نصب و راه اندازی WAMP Server در ویندوز

اولین قدم این است که آخرین نسخه از پرونده نصب کننده سرور WAMP را در رایانه Windows خود بارگیری کنید.

برای انجام این : به وب سایت WAMP server مراجعه کنید.

در صفحه وب ، دکمه “شروع استفاده از WAMPSERVER” را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

این دکمه به طور خودکار شما را به بخش “DOWNLOADS” می رساند که در آنجا با دو نسخه از سرور WAMP یعنی WAMP SERVER 64 BITS (X64) و WAMPSERVER 32 BITS (X86) استقبال خواهید کرد.

پرونده نصب را متناسب با سیستم عامل ویندوز خود انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که از یک سیستم 62 بیتی استفاده می کنید یا از یک سیستم 32 بیتی ، فقط به بخش Control Panel > System سیستم بروید. متناوباً ، می توانید روی This PC (My Computer) > Properties کلیک راست کنید.

پس از اتمام مراحل بارگیری ، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 • به پوشه Downloads بروید و فایل نصب کننده سرور WAMP را پیدا کنید.
 • روی پرونده نصب سرور WAMP دوبار کلیک کنید. یک پنجره امنیتی ظاهر می شود ، از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید پرونده را اجرا کنید.
 • برای شروع مراحل نصب ، روی “Run” کلیک کنید.
 • صفحه WAMP Server Wizard ظاهر می شود. برای ادامه مراحل نصب ، “بعدی” را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی ، توافق نامه مجوز را مشاهده خواهید کرد. آن را بخوانید و سپس “من توافق را قبول می کنم” در پایین صفحه را علامت بزنید. اکنون روی “بعدی” کلیک کنید.

در صفحه بعدی ، صفحه انتخاب مکان مقصد به شما ارائه می شود. پوشه ای را انتخاب کنید که بخواهید سرور WAMP را نصب کنید. در اکثر موارد ، فقط خوب است که آن را به حال خود رها کنیم. اکنون برای ادامه “بعدی” را کلیک کنید.

صفحه “انتخاب کارهای اضافی” دنبال خواهد شد. در اینجا می توانید یک نماد دسک تاپ ایجاد کنید ، یا یک نماد راه اندازی سریع اضافه کنید. انتخاب خود را انجام داده و روی “بعدی” کلیک کنید.

در این مقطع زمانی ، مراحل نصب فقط با یک کلیک فاصله دارد. اگر مطمئن هستید که در انتخاب قبلی خود تغییری لازم ندارید ، روی “نصب” کلیک کنید و مراحل استخراج به طور خودکار شروع می شود.

پس از اتمام مراحل استخراج ، از شما خواسته می شود مرورگر پیش فرض خود را انتخاب کنید. در بیشتر موارد ، مرورگر فایل پیشفرض Internet Explorer خواهد بود ، اما می توانید آن را به Safari ، Opera ، Mozilla یا Chrome تغییر دهید.

مرورگر پیش فرض شما باید دارای یک فایل .exe مربوطه باشد. به عنوان مثال ، safari.exe ، opera.exe ، firefox.exe یا chome.exe. برای ادامه باز کردن را انتخاب کنید.

یک نشانه هشدار امنیتی ویندوز خواهید دید که فایروال برخی از ویژگی های برنامه را مسدود کرده است. برای برقراری ارتباط Apache HTTP در یک شبکه عمومی یا خصوصی علامت بزنید.

اجازه دسترسی را انتخاب کنید.

یک صفحه راه اندازی با یک نوار سبز ظاهر می شود تا وضعیت نصب شما را نشان دهد. وقتی نوار کاملاً سبز شد ، صفحه دیگری ظاهر می شود که از شما پارامترهای ایمیل PHP را می خواهد. سرور SMTP را به عنوان “localhost” رها کرده و آدرس ایمیل دلخواه خود را وارد کنید. روی Next کلیک کنید.

صفحه نصب پیکربندی سریع ظاهر می شود. اکنون کادر مجاور “Launch Wamp Server” را علامت بزنید و روی Finish کلیک کنید.

در این مرحله ، باید بتوانید یک نماد سرور WAMP را در بخش سمت راست نوار وظیفه Windows PC خود مشاهده کنید. باید بدانید که اگر آیکون سبز است ، سرور WAMP به درستی کار می کند. یک نماد قرمز نشان دهنده وجود یک مشکل در Apache و MySQL است و یک نماد نارنجی رنگ نشانگر وجود یکی از خدمات است.

راه اندازی پایگاه داده برای وردپرس

اکنون که نصب WAMP را به پایان رسانده اید ، مرحله بعدی ایجاد یک پایگاه داده MySQL است. اکنون WAMP را راه اندازی کنید و یک نماد سبز مشاهده خواهید کرد. بر روی phpMyAdmin کلیک کنید. مرورگر وب پیش فرض شما نمایش صفحه ورود phpMyAdmin را نشان می دهد.

شما باید نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید. جزئیات زیر را وارد کنید:

نام کاربری: root
قسمت قسمت رمز عبور را خالی بگذارید و روی دکمه “برو” کلیک کنید. با این کار شما به طور خودکار وارد سیستم می شوید.

اکنون بر روی پایگاه داده در phpMyAdmin کلیک کنید تا نام پایگاه داده خود را برای WordPress مانند WP_Project ایجاد کنید. بر روی “ایجاد” کلیک کنید تا پایگاه داده شما آماده شود. اکنون می توانید وردپرس را نصب کنید.

نصب وردپرس روی WAMP Server

وردپرس دو نسخه دارد. یکی میزبان وردپرس از WordPress.com و دیگری وردپرس خود میزبان WordPress.org است.

در این حالت ، ما در مورد وردپرس خود میزبان صحبت خواهیم کرد که یک CMS منبع باز رایگان برای ساخت و نگهداری وب سایت است. اکنون ، برای بارگیری وردپرس ، به www.wordpress.org مراجعه کنید.

روی “دریافت وردپرس” کلیک کنید. پرونده به عنوان بایگانی zip بارگیری می شود.

محتویات فایل را استخراج کرده و پوشه وردپرس را کپی یا انتقال دهید. در مورد ما ، پرونده سرور WAMP ما در C:\wamp64 نصب شده است ، بنابراین ما پوشه وردپرس خود را در پوشه C:\wamp64\www جایگذاری کردیم.

برای جلوگیری از سردرگمی در مراحل بعدی پروژه ، می توانید نامی را به پوشه وردپرس اختصاص دهید که به خاطر بسپارید مانند mywpproject ، testwp و … به خاطر داشته باشید که این آدرس محلی سایت وردپرس شما خواهد بود.

به عنوان مثال ، URL شما چیزی مانند http: // localhost / folder-name ظاهر می شود. به خاطر این آموزش ، ما از پوشه پیش فرض وردپرس استفاده کردیم که آدرس اینترنتی آن http://localhost/wordpress است.

اکنون مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. آدرس زیر را در مرورگر وب پیش فرض خود وارد کنید: http://localhost/wordpress.
 2. یک زبان (فارسی ) را انتخاب کنید و یک فایل پیکربندی ایجاد کنید.
 3. روی “بزن بریم! ” کلیک کنید

شما باید نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز ورود ، میزبان و پیشوند جدول خود را وارد کنید. در مورد ما ، مدارک زیر را وارد کردیم.

 1. نام پایگاه داده : WP_Project (نام پایگاه داده مورد نظر ما)
 2. نام کاربری : root (رمز عبور پیش فرض MySQL)
 3. رمز عبور : (این قسمت را خالی بگذارید)
 4. میزبان : localhost
 5. پیشوند جدول : wp_

پس از وارد کردن اطلاعات فوق ، روی فرستادن کلیک کنید. یک پرونده پیکربندی در قسمت بک اند ایجاد می شود. سپس با صفحه دیگری مواجه خواهید شد که نشان می دهد وردپرس با موفقیت به پایگاه داده شما متصل شده است.

در این صفحه اطلاعات شما در مورد وب سایت جدید وردپرس شما درخواست می شود. اینها شامل عنوان سایت ، نام کاربری ، رمز ورود و آدرس ایمیل هستند.

مشخصات را وارد کنید و “راه اندازی وردپرس” را فشار دهید.

پس از اتمام نصب ، پیام موفقیت به شما خوش آمد می گوید. اکنون می توانید به جلو حرکت کرده و به پیشخوان وردپرس خود وارد شوید.

اگر قبلاً این کار را انجام داده اید ، تبریک می گویم! زیرا شما فقط وردپرس را با استفاده از WAMP نصب کرده اید.

نتیجه گیری

داشتن یک سرور محلی مانند WAMP به ایجاد محیطی تقریباً زنده کمک می کند که می توانید ویژگی های مختلفی از جمله افزونه ها را آزمایش ، طراحی و آزمایش کنید و به شکل ظاهری سایت خود بیایید.

همچنین می توانید بر روی سیستم عامل های مختلف ساخت وب سایت مانند وردپرس ، دروپال و … آزمایش کنید و با نحوه مقایسه این دو سیستم عامل آشنا شوید.

امیدواریم که این مقاله مفید واقع شده باشد. لطفا در صورت تمایل دیدگاه های خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

نظر بدهید

17 − هفده =

دموتم
Logo
Shopping cart