آموزش نصب بسته نصبی روی هاست سی پنل

آموزش نصب بسته نصبی روی هاست سی پنل

آنچه در یک سایت برای کاربر به نمایش می آید حاصل روزها تلاش برای طراحی قالب ها است. در قالب های تجاری و شخصی سازی شده ساعت ها زمان لازم است که سایت آنطور که شایسته است، طراحی شود. بسته های نصبی برای راحتی اجرای این قالب ها بر هاست و دامنه طراحی شده اند.

با استفاده از نصب بسته نصبی وردپرس می توان یک قالب را به همراه تمام افزونه ها و تنظیمات بر روی سایت بالا آورد بنابراین دیگر نیازمند زمان طولانی برای طراحی نیست و این روند با استفاده از بسته نصبی کمتر از 5 دقیقه زمان می برد. با نصب بسته نصبی وردپرس تنظیمات مورد نیاز سایت، قالب، افزونه ها، برگه ها و … به شکل یک فایل زیپ در اختیار صاحب سایت قرار می گیرد. با نصب این پکیج و با وارد کردن اطلاعات دیتابیس می توان سایت را بالا آورد.

افزونه duplicator

لازمه ساخت نصب بسته نصبی وردپرس افزونه duplicator است. بعد از آنکه کار طراحی قالب و انجام تنظیمات بسته نصبی وردپرس پایان پذیرفت، دو فایل برای دانلود ایجاد می شود. در یک فایل تمام اطلاعات مربوط به سایت مانند پوشه افزونه ها، فایل های وردپرس، فایل های آپلود شده و… گنجانده شده است. فایلی با نام installer.php در فایل دوم قرار دارد که جهت نصب بسته نصبی وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد و می توان بعد از نصب آن را حذف کرد.

آموزش نصب بسته نصبی در هاست سی پنل

در قدم اول باید بسته نصبی در file manager آپلود شود. در صفحه ورود هاست سی پنل بر روی file manager کلیک می شود سپس با استفاده از لینک مقصد می توان به بخش public_html وارد شد. لازم به ذکر است اگر وردپرس قبلا نصب شده است با نصب بسته آسان کلیه داده های مربوط به آن حذف می شود زیرا وردپرس به صورت مجزا نصب خواهد شد پس بهتر است در مسیر public_html پوشه و فایل های غیر مرتبط حذف شوند.

بعد از کلیک بر روی گزینه آپلود در فایل منیجر، فایل نصب بسته نصبی وردپرس به صورت زیپ قابل مشاهده است. بسته به حجم بسته نصبی زمان متفاوتی برای نصب لازم است و ممکن است اندکی زمان ببرد. بعد از اتمام آپلود فایل، تصویری مطابق شکل زیر قابل مشاهده است. در این مرحله باید فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کرد بنابراین لازم است بعد از راست کلیک کردن گزینه Extract  انتخاب شود.

برای خارج کردن فایل از حالت فشرده مطابق تصویر می توان آدرسی که قرار است فایل در آن ذخیره شود را تعیین کرد. اگر قرار بر این باشد که نصب بسته نصبی وردپرس بر روی دامنه اصلی سایت انجام شود و بخش public_html دست نخورده باقی بماند، گزینه Extract Files انتخاب می شود.

بعد از اتمام خارج شدن فایل از حالت زیپ دو فایل در دسترس قرار می گیرد که یکی از آنها installer.php است که می توان آن را حذف کرد. فایل دیگر هم مربوط به پکیج تهیه شده است که به صورت زیپ قابل دسترس می باشد.

در مرحله بعد آدرس دامنه و آدرس installer.php وارد می شود. مطابق تصویر زیر اطلاعات و نیازمندی ها جهت نصب بسته آسان وردپرس نمایش می یابد. بخش های درست به رنگ سبز و بخش های غیر فعال به رنگ قرمز دیده می شود.

برای فعال شدن گزینه Next  لازم است تیک مربوط به گزینه I have read and accept all terms & notices (required to continue)  در صفحه installer.php فعال شود. بعد از تایید قوانین و پذیرفتن آن می توان وارد مرحله بعد شد. در این مرحله لازم است اطلاعات به دیتابیس سایت منتقل شود.

No posts for this criteria.

ساخت پایگاه داده برای نصب بسته نصبی

برای این کار بهتر است یک هاست جدید در سی پنل ساخته شود پس در کنترل پنل سی پنل باید به قسمت DATABASE بروید و بر روی گزینه MySQL database کلیک کنید .

پس از کلیک بر روی این آیتم، شما می توانید که داده های دیتابیس خویش را وارد نمایید و نامی که قصد دارید برای دیتابیس تعیین نمایید را بایستی بنویسید

بعد از نوشتن نام دیتابیس روی گزینه Create Database کلیک می نماییم.

پس از وارد کردن اسم دیتابیس شما در روند بعدی بایستی یک اسم کاربری برای دیتابیس خویش تعیین نمایید، تا بتوانید نصب بسته نصبی روی سی پنل را انجام دهید.

 در کادر اولیه شما می بایست، اسم کاربری دیتابیس خویش را تایپ کنید و در کادر دوم، یک پسورد عبور برای دیتابیس خویش تعیین نمایید، تا در حین نصب بسته نصبی ، بتوانید آن را وارد نمایید و مراحل نصب را ادامه دهید.در کادر سوم شما می بایست، تکرار پسورد عبور را وارد نمایید، دقت کنید حتما پسورد عبور دیتابیس شما می بایست، قوی باشد تا به آسانی در اختیار هکر‌ها و افراد سودجو… قرار نگیرد.

پس از نوشتن همه ی این کادرها، شما بایستی بر روی آیتم آبی Create User کلیک نمایید، تا این اسم کاربری برای دیتابیس شما ایجاد شود.

پس از ساخته شدن نام کاربری دیتابیس، شما بایستی همه ی دسترسی‌ها را برای این دیتابیس به وجود آورید.روی آیتم ALL PRIVILEGES بزنید، تا تمامی این آیتم ها تعیین شوند.

پس از تعیین این آیتم می بایست بر روی دکمه Next Step بزنید، تا مراحل ساخت یک دیتابیس به طور کلی، صورت پذیرد و دیتابیس در دست شما جایی گیرد.

بعد از ایجاد اسم کاربری دیتابیس باید اسم کاربری به دیتابیسی که از قبل ایجاد شده است اضافه شود.

پس از انتخاب دیتابیس و اسم کاربری مورد نظر روی گزینه add کلیک می نماییم.

بعد از ایجاد هاست جدید اطلاعات مربوط به نصب بسته نصبی وردپرس در آن قسمت وارد می شود.

در این قسمت صفحه اصلی قابل مشاهده است. در سربرگ  Basic  می توان به قسمت Action  مراجعه و گزینه connect and remove all data   را انتخاب کرد. در صفحه جدید اطلاعات مطابق توضیحات زیر پر می شود.

  • اولین بخشی که دیده می شود Host است که به صورت پیش فرض در حالت localhost  قرار دارد که بهتر است بدون تغییر بماند و در روبروی آن نیز فیلد port  قرار دارد که مطابق سرور تنظیم شده است.
  • در قسمت Database نام پایگاه در هاست سی پنل وارد می شود.
  • نام کاربر پایگاه داده وردپرس در بخش User وارد شود.
  • در قسمت Password رمز پایگاه داده وردپرس وارد می شود. بهتر است از رمز بسیار قوی استفاده شود.

لازم به ذکر است اطلاعاتی که در بالا وارد می شود مربوط به اطلاعات پایگاه داده و دیتابیس وردپرس شخصی خودتان است.

در این مرحله اطلاعات مربوط به دیتابیس به پایین صفحه اسکرول می شود. با انتخاب گزینه Validate اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت درست بودن پیغام Success   به نمایش در می آید. اگر پیغام خطا داده شود می توان به آن بخش مراجعه و مشکل را برطرف کرد.

اگر همه چیز درست باشد با کلیک بر روی گزینه Next  صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود که نوعی تاییدیه برای نصب آسان وردپرس به شمار می آید و با کلیک بر روی گزینه Ok  می توان وارد مرحله بعد شد.

بعد از کلیک بر روی گزینه OK جزئیات بسته نصب قابل مشاهده است. رنگ سبز در این بخش نشانگر عدم وجود خطا است. برای مشاهده نتیجه کار می توان بر روی گزینه Admin Login کلیک کرد.

حالا با مراجعه به آدرس و با وارد کردن نام کاربری و رمز می توان به راحتی به وردپرس لاگین شد.

بعد از اتمام نصب بسته نصبی وردپرس بهتر است در بخش فایل منیجر هاست فایل های مربوط به installer.php و فایل zip وردپرس پاک شود زیرا ممکن است در هنگام مراجعه به آدرس نصب ایجاد مشکل کند

با نصب بسته نصبی وردپرس می توان قالب خریداری شده را مطابق با پیش نمایش دمو در کمترین زمان بر سایت نصب کرد.

ما از شنیدن نظرات شما خوشحال خواهیم شد

نظر بدهید

1 × پنج =

دموتم
Logo
Shopping cart